Dievčenské a chlapčenské skupiny

Na začiatku chlapčenské a dievčenské skupiny navzájom bojovali o slávu a bohatstvo. Niektorí kritici tvrdia, že prítomnosť dievčenských skupín v rovnakom čase ako chlapčenské skupiny je nevyhnutná na to, aby sa motivovali navzájom. Napriek pokroku, ktorý ženy urobili smerom k ich postaveniu v spoločnosti, stále sú prekonané mužmi v priemysle – кредит без трудов договор. Existuje toľko dievčenských skupín, ktoré prišli a odišli v minulých desaťročiach. Napriek tomu v priebehu rokov boli na pódiu či v rozhlase prevyšované ich mužskými náprotivkami.
Súčasné rockové ženy zámerne kultivujú rôzne “dievčenské” identity v ich hudbe, štýle a scéne. Dievčenské skupiny tiež majú tendenciu spochybňovať rodové normy a rodové očakávania, demontovať manipulované spôsoby ženskosti. Je to všetko o ženskej solidarite vo svete, ktorý je primárne ovládaný mužmi. Oslavujú dievčatá a ženy ako prostriedok na podporu mladých subkultúr pre mladistvých a na vytváranie príbehov, ktoré narušujú patriarchálny pohľad v tradične mužských subkultúrach.

The Pebbles, dievčenská rocková kapela z Belgicka, pridali palivo k plameňom revolúcie rock a rollu v neskorých 60. rokoch. V rokoch 1981 až 1989 priniesli The Bangles podvodne z Los Angeles, ženský spev na reproduktory ľudí všade okolo sveta. Bola to dievčenská skupina, ktorá si napísala všetky svoje skladby a hrala svoju vlastnú hudbu.

The Supremes sú vo svojej vlastnej samostatnej kategórii. Ako konkurentky The Beatles z rokov 1959-1977 boli v polovici 60. rokov najúspešnejšou ženskou vokálnou skupinou Ameriky. Dokázali, že Afroameričanky dokázali dosiahnuť niečo v čase, keď bolo všetko proti nim. Väčšina ľudí sa pýta, prečo chlapčenské a dievčenské skupiny z obdobia nového tisícročia zaniknú v takom krátkom čase? Spice Girls napríklad boli spolu od roku 1994 do roku 2000. Destiny’s Child trvali od roku 1990 do roku 2006 a potom sa Beyonce stala sólovou hviezdou. NSYNC trvali len od roku 1995 do roku 2002, ale sólová kariéra Justina Timberlakeho sa rozrástla za posledných 10 rokov. TLC bola jednou z najúspešnejších dievčenských skupín v 90. rokoch minulého storočia, ale po finančných problémoch a po tragických okolnostiach po roku 2002 náhle prestali produkovať novú hudbu.

Boyz II Boys a Backstreet Boys stále fungujú, ale ľudia ich začínajú vidieť ako moji rodičia vidia New Kids On The Block a Jackson Five: už starých. Kvalita chlapčenských skupín a dievčenských skupín, ktorým sme dnes vystavení, je mimoriadnym sklamaním. Väčšina produkuje plytké pesničky s povrchnými textami. Sú zásadne komercializované, zhromaždené za jediným cieľom generovať milióny pre veľké nahrávacie spoločnosti. Väčšinu času členovia týchto skupín nemajú ani predtým osobné vzájomné vzťahy, vôbec sa nepoznali. Medzi najhorúcejšie chlapčenské skupiny patria alebo patrili One Direction, The Wanted, Big Time Rush a Jonas Brothers. Skupiny ako Nirvana a Blink-182 oproti nim používajú vlastné texty a hrajú aj na vlastné nástroje. Tieto alternatívne, pop-punkové kapely 90. rokov znovu definovali klasickú formu chlapčenskej kapely. Namiesto písania o banálnych veciach tieto skupiny hovorili o skutočných problémoch, ktoré ovplyvňujú ľudí ako je rasizmus, sexizmus a homofóbia. Medzi najznámejšie dievčenské skupiny dnešnej doby patria Little Mix a Fifth Harmony. Možno je hudobný priemysel neodmysliteľne sexistický, postavil pohlavia proti sebe a nútil ich, aby navzájom súťažili. Možno, že odvetvie predpokladá, že ženy nemôžu udržať pozornosť fanúšikov bez toho, aby ukázali čo najviac kože.